“Lufta” zhvendoset në Armeni, merret peng shefi i policisë, ka të vrarë

Kliko per me shume info

578b345dc46188902d8b4587Një person është vrarë dhe të tjerë janë plagosur pas një sulmi nga një grup i armatosur ndaj forcave të policisë në Jerevan.

Mediat vendase njoftojnë se autorët sulmuan ndërtesën e policisë lokale dhe raportohet se po mbajnë peng shefin e policisë, Valery Osipyan.

Kliko per me shume info

Në zonën përreth ndërtesës ndodhen forca të shumta policie, të cilët kanë hyrë në bisedimet me grupin e armatosur.

Sulmi mendohet të ketë ndodhur për lirimin e figurës së partisë opozitare armene, Jirair Sefilyan, i cili u arrestua më 20 qershor për komplot për të kapur disa pajisje telekomunikacioni e ndërtesa në Jerevan.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.