Në Jug, ku pushimet i paguan “sa qimet e kokës”, por ecën mbi mbeturina!

Kliko per me shume info

plazhzhNuk është hera e parë që qytetarët denoncojnë çmimet e larta që ofron Jugu i vendit për të pushuar, por nga ana tjetër shërbimi lë shumë për të dëshiruar.

E si të mos mjaftonte kjo, mbeturinat të shoqërojnë ngado shkon. Ky imazh është hedhur në rrjete sociale dhe është marrë në zonën e Dhërmiut, më 31 korrik 2016. Siç shihet qartë vendi i  parkimit është plot me mbeturina.

Kliko per me shume info

“Te lesh qimet e kokes aty ne ate vend plehrash eshte “cmenduri” … thash mos ka ndryshuar sivjet po aty qenka po i njejti avaz …”,- ankohen qytetarët në rrjete sociale.

Një situatë alarmante kjo në pikun e sezonit dhe në një nga perlat e bregdetit shqiptar.

drymadhes

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.