Zbulohet pija magjike që zhduk kancerin! Ja si përgatitet

Kliko per me shume info

pijePërbërësi kryesor për përgatitjen e ‘qumështit të artë’ është kurkuma, që posedon substancat aktive të 150 efekteve terapeutike në organizëm. Kurkuma posedon përbërës kundër infeksioneve, ndikon si analgjetik, antiseptik dhe antioksidues, forcon sistemin imun, rregullon metabolizmin dhe peshën trupore, përmirëson memorien dhe rregullon shtypjen e gjakut, transmeton gazeta Kosova Sot Online.

Përbërësit:

Kliko per me shume info

1/8 e lugës kurkumë

1 lugë qumësht

2 lugë vaj bademi apo badem të bluar

Kanellë

Përgatitja:

Pasi ta keni zier qumështin, aty shtoni kurkumën, e më pas e lini në zjarr të lehtë edhe për 5 minuta. Pasi të jetë ftohur pak në lëng shtoni kanellën dhe vajin e bademit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.