Rekord nënshkrimesh në peticion, finalja e “Euro 2016” rrezikon përsëritjen

Kliko per me shume info

PORTUGAL_Cropped___2927865bPortugalia fitoi 1-0 ndaj Francës dhe u shpall kampione Europe, por një peticion ka marrë mbi 115 mijë nënshkrime ku kërkohet të përsërite finalja.

“Portugalia mashtroi, nuk e meriton trofeun”, thuhet në këtë përshkrim.

Kliko per me shume info

Sipas nënshkruesve të këtij peticioni Portugalia nuk e meritonte fitoren ndërsa 115 mijë firma janë mbledhur brenda 24 orëve.

Edhe pse numri i firmave mund të rritet në orët në vijim sipas ligjeve të UEFA-s kjo nuk ndryshon asgjë dhe kjo kërkesë nuk merret në shqyrtim.

Një peticion i tillë është pak a shumë i ngjashëm me atë të organizuar në Britaninë e Madhe një ditë pas u vendos me referendum për dalje nga BE.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.