Perplasja me arme ne Kurbin, zbardhet ngjarja dhe motivi, kapet autori

Kliko per me shume info

policia-lezheZbardhet dhe dokumentohet ngjarja e ndodhur te marten me datë 05.07.2016 ku mbeti i plagosur shtetasi M.Ll.

Kapet dhe ndalohet autori i dyshuar si dhe i sekuestrohet arma e zjarrit pistoletë.

Kliko per me shume info

Policia tha se më datë 06.07.2016, nga specialistët e Seksionit të Krimeve në Komisariatin e Policisë Kurbin, u bë e mundur arrestimi i shtetasit

Alberto Markaj, 21 vjeç , banues në Laç.

Ky shtetas me datë 05.07.2016, dyshohet se pas një konflikti për motive pronësie ka tentuar të vrasë me armë zjarri shtetasin M.Ll. 55 vjeç, banues në Laç i cili aktualisht ndodhet në spitalin e Traumes Tiranë jashtë rrezikut për jetën.

Autorit të dyshuar i’u gjet dhe i’u sekuestrua arma e zjarrit që ka përdorur, pistoletë Model 54.

Materialet i referohen Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin për veprat penale ” Vrasje me dashje” e mbetur në tentativë dhe “Armëmbajtje pa leje” parashikuar nga nenet 76-22 dhe 278 të Kodit Penal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.