“Euro 2016”, ja kush ka fituar në 9 përballjet e fundit Francë-Portugali

Kliko per me shume info

portugali-franceSonte në darke luhet finalja e Euro 2016 mes Francës dhe Portugalisë.
Mirëpo ekspertët kanë studiuar disa statistika të përballjeve që këto dy skuadra kanë pasur ndër vite për të nxjerrë skuadrën favorite.
Në fakt edhe kompanitë e basteve nxjerrin favorit Francën duke i vënë një koeficient të ulët në krahasim me fitoren e Portugalisë shkruan LajmiFundit.al.
Më poshtë keni rezultatet e 9 përballjeve të dy finalisteve të Euro 2016, ku Franca ka fituar në shumicën e rasteve.

1983 | Portugal 0-3 France (Miqësore)
1984 | France 3-2 Portugal (Europian)
1996 | France 3-2 Portugal (Miqësore)
1997 | Portugal 0-2 France (Miqësore)
2000 | France 2-1 Portugal (Europian)
2001 | France 4-0 Portugal (Miqësore)
2006 | Portugal 0-1 France (Kupë Bote)
2014 | France 2-1 Portugal (Miqësore)
2015 | Portugal 0-1 France (Miqësore)

Kliko per me shume info

/LajmiFundit.al/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.