PD: Kemi pranuar variantin e ambasadorëve, po presim Ramën

Kliko per me shume info

selia-pd2015Burimet nga Partia Demokratike bëjnë të ditur se dy ambasadorët e pranishëm në takim kanë propozuar një variant të ri për të zgjidhur ngërçin, i cili duket se është pranuar nga demokratët. Propozimi prek dy institucionet e reja qe do te krijohen Këshilli i Larte i Prokurorisë dhe Këshilli i Larte Gjyqësor.

Ambasadoret Lu e Vlahutin janë në pritje të një përgjigje nga kryeministri Rama lidhur me propozimin e ri që kanë bërë për KLP­në dhe KLGJ­në, pasi sipas burimeve nga PD, demokratët e kanë pranuar propozimin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.