PD mbledh grupin për reformën në drejtësi, i pranishëm edhe Berisha

Kliko per me shume info

basha-berishaDy ditë përpara datës kur do të votohet në Kuvend, grupi i PD-së është mbledhur për të diskutuar për reformën në drejtësi.

Mbledhja nisi rreth orës 18:20 dhe në përfundim të saj pritet të kemi një qëndrim të qartë të selisë blu sa i takon draftit përfundimtar të reformës.
Në mbledhjen e grupit parlamentar të PD-së ishte i pranishëm edhe ish-kryeministri Sali Berisha.

Kliko per me shume info

Deri në orët e para të mëngjesit të sotëm kanë zgjatur negociatat mes ekspertëve të mazhorancës dhe opozitës. Ngërçi mes palëve qëndron në 2 çështje, për të cilat ende nuk është dakordësuar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.