Reforma/ Reagon PD: Po lexojmë draftin, s’votojmë pa qenë të sigurtë

Kliko per me shume info

basha-grupiPD ka reaguar në orën 22:30 të mbrëmjës së të enjtes për atë cfarë po ndodh brenda kryesisë së Kuvendit.

Ndonëse seanca ishte planifikuar të fillonte në orën 21:00, deputetët e PD janë duke shqyrtuar draftin e reformës.

Kliko per me shume info

Deputetët e PD të cilët janë anëtarë të komisionit parlamentar të reformës, po lexojnë dhe shqyrtojnë draftin i cili në këto momente u është servirur i plotë.
Ata shprehen se nuk mund të votojnë nëse marrëveshja e arritur nuk është reflektuar sic duhet në cdo nen të draftit kushtetues.

Nëse gjithcka është shkruar sipas marrëveshjes, atëherë pritet që deputetët do të votojnë./LajmiFundit.al/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.