PSG mund Interin me rezultat “tronditës”

Kliko per me shume info

hqdefault2-480x340Aventura e zikaltërve në international champions cup nis me humbje. Inter, mundet nga skuadra franceze 1-3. Edhe pse me kapitenin Ikardi te padisponueshem zyrtarisht per nje dëmtim ne shpatull, por me mendjen tek e ardhmja, me problemet e teknikut Mancini me pronaret e rinj per merkaton e munguar, skuadra e Mancinit e nisi mire takimin duke u shfaqur te rrezikshëm përpara portës kundërshtare. Gjithsesi pas 14 minutash erdhi avantazhi i francezeve. Ishte mbrojtësi Aurier qe shfrytëzoi mjaft mire nje pritje jo te mire te Handanovic ne nje goditje dënimi, duke zhbllokuar shifrat. Ne fakt Sloveni me vone gjate gjithë takimit ishte i pasigurt. Pavarësisht te nxehtit, skuadrat zhvilluan nje loje me ritëm, duke u shfaqur rrezikshëm drejt portave kundërshtare. Goli i barazimit per italianet erdhi ne minutën e trete te shtesës ne pjesën e pare. Ne nje goditje nga këndi, topi përfundoi ne dorën e kapitenit Tiago Silva dhe gjyqtari kryesor akordoi nje penallti. Nga pika e bardhe ishte malazezi Jovetic i cili ktheu gjithçka ne baraspeshe. Me fillimin e pjesës se dyte parisienët e drejtuar tashme nga spanjolli Unai Emery përsëri ne avantazh . Ne nje goditje dënimi, Kurzavva ndëshkoi gardianin e portës se Inter Handanovic, i cili e kishte te pamundur te ndalonte gjuajtje e forte. Inter tentoi ne kërkimi te barazimit, por francezet me kompakt arritën te mposhtnin sulmet e kundërshtarit dhe tre minuta vulosen rezultatin 3-1, ku protagonist përsëri Aurier autor i nje dopiete ne ketë përballje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.