Pamjet e para nga zjarri në burgun e Shënkollit, të dënuarit në oborr

Kliko per me shume info

Këto janë pamjet që tregojnë situatën se çfarë ndodhi në burgun e Shën Kollit në Lezhë, ku një qeli u përfshi nga flakët e zjarrit.

Policia nuk ka përcaktuar ende zyrtarisht shkakun e rënies së zjarrit, ndërsa flitet për një të vdekur dhe dy të lënduar jashtë rrezikut për jetën.

Kliko per me shume info

Të gjithë të burgosurit e tjerë u nxorrën në oborr gjatë kohës që zjarrfikësit po punonin për shuarjen e flakëve. Forca të shumta policie dhe përforcime nga Tirana rrethuan perimetrin jashtë burgut duke rritur sigurinë për të parandaluar ndonjë arratisje të mundshme të të burgosurve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.