Shkatërrohet banda e drogës me 4 mln euro fitime, shqiptarët “kokat” e trafikut

Kliko per me shume info

carabinieri2-2Një tjetër operacion i madh është zhvilluar sot nga policia italiane, e cila ka goditur një bandë të rrezikshme të trafikut tëdrogës, pjesë e së cilës ishin dhe disa shqiptarë.

Guardia Di Finanza në Como ka konfiskuar 800 kg marihuanë dhe ka arrestuar dy shqiptarë dhe një malazez për trafik ndërkombëtar të drogës dhe armëmbajtje të paligjshme.

Kliko per me shume info

Guardia Di Finanza në Como ka konfiskuar 800 kg marihuanë dhe ka arrestuar dy shqiptarë dhe një malzez për trafik ndërkombëtar të drogës dhe armëmbajtje të paligjshme.

Operacioni është rezultat i veprimtarisë intensive hetuese që nisi me kapjen e dy shqiptarëve në Puglia me një makinë në të cilën transportonin 150 kg.

Hetimet e mëvonshme zbuluan magazinën kryesore të drogës në një vend të izoluar në Lecce brenda së cilës u gjetën 650 kg marihuanë, një pistoletë dhe dy karikatorë me 15 fishekë.

Driga ishte destinuar për tregun e Lombarisë, Piemontes, Venetos, Emilia-Romanjës, Lazio, Marches, Toskanës dhe Abrizës dhe do të sillte fitime në më shumë se 4 milionë euro.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.