Lumë ofertash për Sadikun, nuk do ta besoni kush e ka kërkuar

Kliko per me shume info

sadikuuuuuuuPas golin dhe përfaqësimit dinjitoz në ‘Euro 2016’, Armando Sadiku ka tërhequr sërish vëmendjen e klubeve italiane.

Së fundmi është Sampdoria, e cila ka shfaqur një interesim të madh për sulmuesin e Kombëtares shqiptare, raporton ‘Calciomercato’.

Kliko per me shume info

Por Sadiku prej kohësh po mbahet ‘peng’ nga Zyrihu, ndërsa lojtari kërkon largimin nga zviceranët të cilët sezonin e kaluar e konsideruan si një lojtar të pa vlerë.

Ende nuk është zyrtarizuar emri i klubit italian që interesohet për Sadikun, ndërsa grupi i menaxhimit të lojtarit “Fairplay agency” me titullar Dino Lambertin po negocion me presidentin e Zyrihut për të arritur një marrëveshje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.