Nusja i habit të gjithë, ja cfarë bën në mes të dasmës

Kliko per me shume info

nusja-armePunojësit e policisë në Maqedoni armën e shërbimit përveçse gjatë orarit të punës, tani e përdorin edhe kur martohen.

Një ngjarje e jashtëzakonshme ka habitur banorët e Manastirit, kur punonjësja e Punëve të Brendshme në Maqedoni, ditën e dasmës së saj ka dalë me një armë automatik në duart e saj.

Kliko per me shume info

Ka qenë nënkryetari i të rinjve të Lidhjes opozitare Socialdemokrate të Maqedonisë, Darko Kaevski, i cili ka sqaruar se nusja e armatosur është Marija Ristovska Kaleshkovska, nga fshati Sërpci i Poshtëm i Manastirit, e cila pak kohë më parë është punësuar si sekretare e shefit të policisë së uniformuar në SPB të Manastirit.

Kjo lloj arme që shihet në fotografitë nga dasma e Marijas është pjesë e armëve të policisë dhe ushtrisë dhe asnjë qytetar nuk mund të marrë leje posedimi dhe përdorimi.

Gjithashtu sipas opozitarëve maqedonas babai i nuses, i cili mund të shihet në foto duke e ndihmuar vajzën për të gjuajtur me breshëri nga automatiku, është një nga koordinatorët kryesorë të partisë në pushtet VMRO-DPMNE dhe bashkëpunëtor shumë i afërt i liderit partiak, ish-kryeministrit Nikolla Gruevski.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.