“Meta kërkon të shkatërrojë gjithçka, ja çfarë do t’i bëjnë ambasadorët”!

Kliko per me shume info

ngjela14Avokati Spartak Ngjela ka reaguar per situaten e krijuar ne lidhje me reformen ne drejtesi. Ngjela eshtes shprehur se ambasadoret ndodhen ne sallen e Kuvendit, shqiptaret presin clirimin, ndersa Ilir Meta kerkon te shkaterroje gjithcka.

Sipas tij, politika amerikane do te shpetoj, sot pas rreth 100 vitesh, serish shqiptaret. Ndersa, ka ironizuar se kete radhe Shqiperia do te shpetohet nga grabitqaret e brendshem qe kane drobitur shqiptaret.

Kliko per me shume info

Ja reagimi i plote i Ngjeles ne Fb:

Ambasadorët janë në sallën e Kuvendit. Shqiptarët presin çlirimin, kurse Ilir Meta kërkon të shkatërrojë gjithçka. A do të mundet?
Sot, pas afër 100 vjetësh politika amerikane do të shpëtojë sërish shqiptarët. Këtë herë, jo nga shtetet grabitqare që e kishin gjymtuar Shqipërinë në vitin 1913, por nga grabitqarët e brendshëm që kanë drobitur shqiptarët.
Sot shqiptarët po presin të shohin sesi politika amerikane do t’iu thyejë hundet hajduteve dhe bandës politike shqiptare.
Do votohet patjetër Reforma në Kuvend.
Hajdutët janë nxirë. I nxirë ishte dhe Meta. Sot keta marrin fund, duan apo nuk duan. Deri tani livadhisën mbi varfërinë dhe besimin e shqiptarëve, sot fillon jeta e re.
Zoti Donald Lu! shqiptarët të gjithë shpresën e shpëtimit të tyre e kanë të Ju. Mos mendo të flasësh si diplomat me mafien shqiptare. Shqiptarët janë gati, që unanimisht të bashkohen me qëndrimin amerikan.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.