Neuer ja fjalët që më tha Buffon i përlotur pas ndeshjes

Kliko per me shume info

neuer-buffonGianluigi Buffon tregon edhe njëherë se përveç se portier i madh është edhe njeri i mrekulleueshëm.

Edhe pse i shtangur nga humbja me Gjermaninë nuk ngurroi të përshendeste kundërshtarin e tij Manuel Neuer.

Kliko per me shume info

“Gianluigi Buffon më uroi per fitoren me lotët që i rridhnin në fytyrë. Ai është një njeri fantastik”, deklaroi portieri gjerman.

Ndeshja e rregullt mes Gjermanisë dhe Italisë përfundoi me rezultat të barabartë 1:1, ndërsa pas penalltive kombëtarja gjermane siguroi gjysmëfinalen.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.