Takimi Rama-Basha-Meta, ja kush janë 3 negociatorët për reformën në drejtësi

Kliko per me shume info

NEGOCIATORET-REFORMATre krerët e partive më të mëdha në vend janë takuar sot për të diskutuar për reformën në drejtësi.

Pas takimit ka qenë i pari kreu i PD-së, i cili ka folur për mediat ku tha se palët kanë rënë dakord për të vazhduar negociatat mbi propozimin hibrit të SHBA/BE mbi reformën.

Kliko per me shume info

Ai tha se negocialori i PD-së për zgjidhjen dhe diskutimet e propozimit hibrid do të jetë Oerd Bylykbashi.

Ndërkohë mësohet se negociatoi i PS-së do të jetë Engjëll Agaçi, ndërsa për LSI-në do të jetë Ylli Manjani./LajmiFundit.al/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.