“Në Rinas u vodhën 20 milionë euro, shifrat tjera janë gënjeshtra”

Kliko per me shume info

berishaaaIsh-kryeministri Sali Berisha publikoi sot nje denoncim sipas te cilit shuma e parave te vjedhura ne Rinas eshte 20 milione euro.

“Shefi i sigurise dixhital informon:
– Mashtrohet ne menyre te paskrupullt shuma e eurove te vjedhura ne Rinas
– Ne Rinas jane vjedhur me se paku 20 milione euro!
– Avioni nuk pranon te transportoje me pak se 20 milione euro.
– Per te plotesuar shumen e kerkuar nga transporti ajror bankat bejne se bashku ngarkesen e duhur! sb”, shkruan Berisha. Ai publikon me tej mesazhin:

Kliko per me shume info

“Pershendetje!Jam shef sigurie ne nje banke te nivelit te dyte!Ne aeroport nuk jan mar 3 milion euro. Jan mar mbi 20 milion. Por nuk tregojne. Te them dhe psen. Bankat e nivelit te dyte ne shqiperi kane te drejte te mbajne deri ne 5 mil euro. Me pas sipas kontrates me kompanite e sigurimit nisen per ne bankat e origjines dhe nuk i mbulon kompania nese nuk nisin 20 mil euro jashte te bankave te ndryshme. Bankat behen bashke dhe plotesojne shumen dhe niset bashkarisht duke qene se bankat jan te siguruara , atyre nuk i plas. Jane te siguruara jasht dhe brenda vendin per kte shum 5 mil euro dhe shtetit nuk i plas , i jep vrejtje sigurise , heqin ca nga puna dhe u rregullu si pune. Shefat e sigurise te bankave e din fare mire kte gje, sepse eshte shum sekret midis tyre dhe ne menyre qe bankave mos i prishet emri , nuk tregohet as shifra dhe as emri, sepse kjo do te sillte panik ne parat e njerezve neper banka. Kte mund ta verifikojne shume thjesht nese hapin Marreveshjet e sigurise te bankave te nivelit te dyte. Eshte procedure. Nuk niset avioni me 1 milion as 5. Duhen plot 20 minmale.”

1 COMMENT

  1. e ku je sali a i numrove leket dhe e ke te saket shifren,numroj dhe nje here mund qe te kene mbet diku nga porta e djallit

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.