Turqi, ja si janë shkatërruar ndërtesat qeveritare pas grushtit të shtetit

Kliko per me shume info

institucione-turqiKëto janë pasojat e grushtit të shtetit që kaloi Turqia një natë më parë. Disa ndërtesa qeveritare janë shkatërruar nga ana e ushtarëve rebel.
Për 4 orë me radhë avionë dhe helikopterë kontrollonin nga ajri aeroportet e Ankarasë dhe Stambollit si dhe urën e Bosforit.

Por sot nga foto e publikuara duket se rebelët kanë bombarduar ndërtesat kryesore në Ankara, dhe ndër to është selia e Asamblesë Kombëtare.
FOTO-GALERI:

View post on imgur.com

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.