Ndalohet koncerti i “On Records” në Podujevë, dy të therur me thikë

Kliko per me shume info

on-records_1469694704-2805531.pngKida, Mozzik dhe Getinjo nuk kanë mundur të përfundojnë mbrëmjen e tyre muzikore në Podujevë.

GazetaExpress mëson se koncerti është ndërprerë pas një sulmi me koktej molotovi në lokalin ku po përformonin artistët.

Kliko per me shume info

Këtë e ka konfirmuar për GazetënExpress, komandanti i Policisë Rajonale të Podujevës, Bekim Bislimi.

“Mbrëmë rreth orës 21:20 minuta, në një lokal, ishte duke u mbajtur një koncert, ku nga disa persona të panjohur dyshohet se kanë hedhur dy shishe koktej molotovi, ku si pasojë e kësaj janë lënduar dy qytetarë, ku menjëherë janë dërguar për trajtim mjekësor. Të shtëna me armë nuk ka pasur.”, tha Bislimi për Express.

Bislimi më tej tha se në konsultim me Prokurorinë kujdestare të shtetit, rasti titullohet si shkaktim i rrezikut të përgjithshëm.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.