Njoftimi i frikshëm i MPJ: Zona ku ndodhi sulmi në Mynih, e banuar me kosovarë

Kliko per me shume info

Ministria e Punëve të Jashtme përmes një njoftimi i ka këshilluar të gjithë qytetarët e Kosovës që ndodhën në rajonin ku ka ndodhur sulmi në Munih që t’iu shmangen lëvizjeve.

“MPJ po e përcjell me shqetësim situatën dhe është informuar nga konsullata jonë në Munih se zona ku ka ndodhur sulmi është e banuar me qytetarë të Kosovës”, thuhet në njoftim.

Kliko per me shume info

Njoftimi i plotë:

Ministria e Punëve të Jashtme i këshillon të gjithë qytetarët e Kosovës që ndodhen në rajonin ku ka ndodhur sulmi tu shmangen lëvizjeve. MPJ po e përcjell me shqetësim situatën dhe është informuar nga Konsullata jonë në Mynih se zona ku ka ndodhur sulmi është e banuar me qytetarë të Kosovës.
MPJ bënë thirrje të gjithë qytetarëve të Kosovës në atë zonë t’i lajmërojnë familjet e tyre, dhe për informata tjera e ndihmë të thërrasin në këtë numër telefoni emergjent të Konsullatës +491712818899
MPJ po e përcjell situatën dhe është në komuniko të vazhdueshëm me misionet tona diplomatike dhe autoritetet gjermane. MPJ do t’iu mbaj të informuar për të gjitha zhvillimet.

Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here