MPJ: Shqiptarët në Turqi të qëndrojnë në banesa, mos dilni në rrugë

Kliko per me shume info

min-jashtme14Ministria e Punëve të Jashtme e Shqipërisë, me anë te një postimi në llogarinë zyrtare në “Twitter” fton qytetarët shqiptarë që ndodhen në shtetin turk që të qëndrojnë në shtëpitë e tyre dhe të informojnë familjet dhe miqtë.

“MPJ po ndjek me vëmendje situatën në Turqi përmes Ambasadës.

Kliko per me shume info

Ftohen qytetarët shqiptarë të qendrojnë brenda dhe të informojnë familjet e miqtë”, thuhet në njoftimin e parë të MPJ-së.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.