“Fortunë” tek Manchester United, Mourinho largon 8 futbollistë

Kliko per me shume info

mourinhoTrajneri i ri i Mançester Junajtid, Murinjo, do të largojë 8 lojtarë nga klubi gjatë verës bën me dije “The Sun”.

Gazeta britanike citon një burim brenda “Old Trafford” i cili thekson se vendimi është i sigurt. Emrat e përmendur që do t’i thonë lamtumirë “Djajve të Kuq” janë Marco Rojo,  Bastian Schweinsteiger dhe Morgan Schneiderlin.
Listës mund t’i shtohen edhe Juan Mata, Adnan Januzaj, Memphis Depay dhe Delay Blind.

Kliko per me shume info

Murinjo kërkon të nisë një kapitull të ri te gjigantët anglezë, prestigji i të cilëve ka rënë ndjeshëm vitet e fundit pas largimit të trajnerit legjendar Aleks Ferguson.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.