Zbulohet biseda sekrete e bukurosheve Gixhari, ja çfarë flasin motrat!

Kliko per me shume info

motrat-gixhariDuhet ta pranojmë, kur është fjala për të dhënë intervista, personazhet publikë apo edhe ata që nuk janë të tillë, kanë rezervat e tyre. Me të drejtë!

Në një nga numrat e revistës Living, motrat Gixhari kanë pasur orën e tyre të ‘lirisë’ kur nuk ka qenë e nevojshme t’i përgjigjen pyetjeve të gazetarit por kanë shijuar me njëra tjetrën gjithë ç’u ka ndodhur atë ditë. Lexojini vetë…

Kliko per me shume info

Gerta: Gati për nisje?

Olta: Po. Ej, numri i parë që pashë sot është teta. Ti e di që e kam numër fati.

Gerta: E di. Është dhe data e lindjes tënde, 8 korriku, që sapo e kaluam.

Olta: Shumë vakët më kaloi ditëlindja këtë vit. Me sa kuptoj, sa më shumë rritem, aq më shumë më ikën dëshira për të festuar ditëlindjen. Sot, me këto temperatura, s’di si e realizuam shërbimin fotografik. Shumë e vështirë.

Gerta: Mirë shkoi. Si u ndieve ti?

Olta: Shumë mirë, u kënaqa. Është bukur të bësh foto. Më pëlqen shumë. Sikur hyn në lëkurën e një personazhi tjetër.

Gerta: Unë në fakt, nuk kam përvojë me këto gjëra, ti e di…

Olta: Ishe e mrekullueshme!

Gerta: Kam pak emocione, nuk e di si do të dal.

Olta: Si yll do të dalësh!

Gerta: Shpresoj! Kuptohet, edhe këshillat e tua më ndihmuan. Po që je bërë mjeshtre e fotove!

Olta: Nuk na lë “Instagrami” të gabojmë.

Gerta: E kështu, ja erdhi kjo ditë, që u rrite.

Olta: U bëra njeri!

Gerta: Tani ka ardhur dita që vij unë pas teje, se kur ishe e vogël më vije ti gjithë kohës pas.

Olta: E vërtetë, ta kam nxirë jetën. Si vijnë gjërat, ë?! “Eta, dua të vij edhe unë”. Sa e lezetshme! Hë mi ti, motra, si është të kesh një motër të vogël? E bezdisshme?

Gerta: Jo, s’është fare e bezdisshme. Kënaqësinë më të madhe e kam unë, jo ti. Kur je e madhe, kujdesesh, siç jam kujdesur unë për ty. E mban mend, apo jo?

Olta: Të gjitha i mbaj mend, siç kam ngrënë edhe dru ndonjëherë.

Gerta: …që të mos i tregoje mamit!

Olta: E tmerrshme!

Gerta: Po kur të bëja nuse?

Olta: Ua, sa qejf!

Gerta: Nga pasioni im për t’u marrë me grimin, me veshjen. Të përdorja ty si manekin.

Olta: Po, e di, e mbaj mend. Kemi dhe ca foto nga ato momente. I kemi akoma ato fotot? Po kur më hiqje vetullat dhe më bërtiste zysha në shkollë? Më nxirrte nga mësimi.

Gerta: Po kur të kam lyer flokët?

Olta: Me të bardhë.

Gerta: Po, me fije të bardha. I shpika nga mendja.

Olta: Çfarë s’më ke bërë, me pak fjalë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.