Flet motoçiklisti hero: Si u përpoqa ta ndal kamionistin terrorist

Kliko per me shume info

motociklisti-france-kamion-nice1Motoçiklisti që u quajt hero për përpjekjen e fuqishme për të ndaluar kamionistin terrorist Mohamed Bouhlel që të mos ecte me shpejtësi mbi turmën e njerëzve mbrëmjen e së enjtes në Nice të Francës, ka treguar momentet që u lëshua mbi terroristin.

Në një akt të habitshëm trimërie, Alexander Migues u përpoq të hidhej nga bicikleta në kamion, për të ndalur Mohamedin./panorama

Kliko per me shume info

“Unë pashë kamionin të ecte me shpejtësi dhe po i drejtohej një zonje. Ai kishte hipur në trotuar dhe më pas u kthye në rrugë dhe u përpoq për të shtypur më shumë njerëz. Ndërhyrja ishte instiktive, nuk mund ta shpjegoj edhe se si kam arritur të bëj përpjekje për të kapur një kamion aq të madh që lëvizte me shpejtësi. Kur pashë se ai ishte i vendosur në qëllimin e tij, kam provuar të bëja diçka”,- tha Migues.

Por megjithë trimërinë e tij, Migues u detyrua të braktisë përpjekjen për ta ndalur kur terroristi i vuri armë në kokë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.