Bëhuni gati për plazh! I nxehti afrikan kthehet sërish, ja temperaturat në fundjavë

Kliko per me shume info

moti-lajmifunditJava nisi me temperatura jo shumë të larta, duke bërë që shumë njerëz të jenë në mëdyshje për t’i nisur ose jo pushimet e tyre.

Ndërsa gjatë fundjavës që shkoi temperaturat ranë nën 27 gradë Celcius, java e re nisi me një rritje të lehtë në vlerat minimale e ato maksimale.

Kliko per me shume info

Deri të enjten në vendin tonë do të mbizotërojë një mot i kthjellët dhe vranësira të lehta e kalimtare.

Temperaturat e ajrit deri të enjten do të jenë rreth vlerave 29-30 gradë Celcius.

Dita e premte dhe fundjava pritet të sjellë rritje të temperaturave që sipas parashikimeve do të mbërrijnë deri në 36-40 gradë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.