Ndryshimi i motit, furtunë, shi dhe breshër në Elbasan-Librazhd

Kliko per me shume info

elbasannQyteti i Elbasanit u përfshi nga reshje të dendura shiu e breshëri mesditën e së premtes, shoqëruar edhe me erë të fortë.

Nga informacionet e fundit mësohet se era e fortë rrëzoi një pemë në aksin Elbasan-Librazhd duke penguar për pak qarkullimin derisa u ndërhy për largimin e saj.

Kliko per me shume info

Rreth dy javë më parë reshjet e dendura të breshëritë përfshinë disa fshatra të Elbasanit dhe Librazhdit duke shkaktuar dëme të konsiderueshme për fermerët sidomos në pemishte.

Por edhe gruri i cili ende nuk ishte korrur u shkatërrua thuajse tërësisht. Moti i keq pritet të vazhdojë edhe gjatë fundjavës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.