Modelja kolumbiane kapet me drogë; 15 vite burg

Kliko per me shume info

lopez16Modelja 23-vjecare nga Kolumbia dënohet e 15 vite burg dhe me një gjobë prej 2284 paund, e akuzuar për trafikdroge. Mediat kineze raportuan se ajo mbante 610 gram drogë, 49 % e së cilës ishte kokainë.
Fituesja e konkursit kolumbian të bukurisë, Juliana Lopez, gjithashtu drejtonte një butik mode, ishte prezantuese e një programi televiziv dhe një lojtare profesioniste futbolli u arrestua nga autoritete policore duke marrë një dënim të rëndë. Cdo gjë u rrëzua pasi në 18 korrik 2015 ajo u ndalua nga policia në Aeroportin Ndërkombëtar Guangzhou Baiyun, teksa transportonte kokainë, të cilën e kishte mbështjellë në një qese dhe e kishte fshehur brenda laptopit të saj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.