Njihuni me modelen seksi që la karrierën për fenë islame dhe u mbulua

Kliko per me shume info

mmm_1467788663-9851125Arta Arifi dikur ishte emër i njohur si një nga femrat më të bukura në Kosovë.

Vajza nga Gjilani ishte përzgjedhur si “Miss Gjilani” në vitin 2002, më pas sukseset e saj i vazhdoj edhe në gara të tjera të bukurisë.

Kliko per me shume info

Arta ishte e martuar me këngëtarin Genc Prelvukaj, ndërsa nga ajo martesë ata kishin edhe një djalë, shkruan Magazina.al

Gjithsesi ajo që dikur i befasoj të gjithë, ishte vendimi i Artës për t’a lënë karrierën dhe kthimi në fenë islame, duke u mbuluar.

Por modelja nuk kishte folur asnjëherë më shumë rreth vendimit të saj të papritur dhe befasues që t’i përkushtohet tërsishtë fesë islame.

Po gjatë muaj më parë Arta ka rrëfyer gjithçka lidhur me këtë vendim, ajo këtë rrëfim e ka bërë në një radio me karakter fetar, ndërsa ka treguar se si një ëndrr ja ndryshoj jetën

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.