Miliarderi kinez ofron 180 milionë dollarë për atë që martohet me vajzën e tij

Kliko per me shume info

miluarderi-kinezMiliarderi kinez dhe biznesmeni Cecil Chao po ofron shumën marramendëse 180 mln dollarë për çdo mashkull që do të martohet me vajzën e tij lezbike.

Manjati kinez ka rritur shumën që do të paguajë për atë që do marrë për nuse vajzën e tij, pasi në vitin 2012 kishte vënë një çmim më të ulët.

Kliko per me shume info

34-vjeçarja Gigi Chao është një lesbike që pret që i ati i saj të pranojë faktin që ajo është lezbike dhe shpreson që ai të ndalojë së tentuari për t’i ndërruar asaj orientimin seksual.

Ajo gjithashtu pret që i ati të pranojë Sean Eve, vajzën me të cilën ajo është martuar në një ceremoni civile në Paris në vitin 2012.

Sean dhe Gigi janë sëbashku prej 9 vitesh dhe janë me të vërtetë të lumtur.

Hong-Kongu nuk i njeh martesat e të njëjtit seks dhe deri në vitin 1991, homoseksualiteti konsiderohej krim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.