Meta nga SHBA bën deklaratën e radhës: PD kishte të drejtë për nenin 88

Kliko per me shume info

meta-shbaKryetari i Parlamentit Ilir Meta ka deklaruar se opozita kishte të drejtë për rekomandimin 88 për reformën në drejtësi. Deklarata e Metës u bë në një intervistë për “Zërin e Amerikës”.

“Opozita mund të them sot pa ndroje dhe pa asnjë hezitim sepse procesi ka përfunduar mrekullisht, se kishte të drejtë për rekomandimin 88. Unë u binda pasi u takova me zotin Basha, këtë qëndrim ja kam shprehur edhe partnerëve të mi të koalicionit, edhe ndërkombëtarëve, pasi jam konsultuar për këtë rekomandim me ekspertë nga më të mirë në SHBA të cilët asistojnë për reformën në drejtësi.”, tha nder te tjera kreu i Kuvendit.

1 COMMENT

  1. po z. Lu pse e beri kercenimin kur tha se pasojat do jene te renda dhe afatgjata per ata qe nuk do votojne reformen dhe atakoi direkt lulashin dhe jo njeri tjeter?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.