Meta: Terrorizmi goditi sërish, të bashkohemi ndaj së keqes!

Kliko per me shume info

meta2016Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, shpreh hidhërimin për jetët e humbura dhe solidarizohet me Gjermaninë.

Duke theksuar se lufta ndaj së keqes duhet të na bashkojë më shumë, Meta shton se është koha që të ketë reflektim nga të gjithë dhe veprim si bashkësi e së mirës ndaj së keqes.

Kliko per me shume info

“Ndaj dhimbjen për jetët e humbura në Mynih. Terrorizmi goditi përsëri. Por, lufta ndaj së keqes duhet të na bashkojë më shumë. Solidaritet me familjet që humbën të dashurit e tyre. Solidaritet me autoritetet gjermane dhe me Kancelaren Merkel. Është koha që të reflektojmë dhe të veprojmë si një bashkësi e së mirës ndaj së keqes”, nënvizon zMeta.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.