Ilir Meta deklaratë bombë: Jam gati të jap dorëheqjen! Mu sos durimi

Kliko per me shume info

meta2016Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, deklaroi sot gjatë një konference për shtyp nga Kryesia e Kuvendit se pas reformës në drejtësi duhet të krijohet një qeveri ekspertësh.

“Të gjithë duhet të sakrifikojmë për këtë gjë. Për t’i hequr kujtdo merakun, duke shpresuar në patriotizmin e të gjithëve, miratimi i reformës është i domosdoshëm dhe duke e parë që mosbesimi është kaq shqetësues dhe kaq i lodhshëm, jam i bindur që zgjidhja është ndërtimi i një qeverie ekspertësh. Unë jam gati të jap dorëheqjen pas miratimit të reformës. Mu sos durimi. Drejtësia të bjerë mbi çdo politikan, duke filluar nga Ilir Meta apo cilido tjetër. Mesazhi mendoj se është shumë i qartë, u shpreh kryeparlamentari.

3 COMMENTS

  1. SA I TREMB ISHTE KY QYQ POR EDHE PORDHET QE FLISTE DIKUR KADALE KADALE I KISHTE HARU SE I JEPTE SA ME SHUME GOJES SIDOMOS ME FJALEN BURG QE E THA MBI 700 HERE ….PERSE…?????! –

  2. Prifti tha se ai nuk genjen si Mark Frroku, pasi ky komplot eshte i vertete dhe fale deshmise se Priftit, do te zbardhet. Ilir Meta eshte perpjekur shume te me perfshije mua ne kete histori, edhe pse une jam informuar per kete ne muajin tetor.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.