Mesazhi që përloti mijëra njerëz, Albana iu shkruan dy motrave që humbi në aksident

Kliko per me shume info

zz_1469611785-2289538Albana Perteshoni është motra e vetme që lëne pas Ilirjana dhe Dardana, dy motrat që u aksidentuar dhe humben jetën para plotë një muaji.

Pasi kishte hapur telefonin e më të voglës, Dardanës, Albana kishte parë fotografitë e saja për të cilat ajo kishte ndier shumë mall dhe kishte shkruar një mesazh shumë prekës për dy motrat e ndjera, shkruan Infokusi.com

Kliko per me shume info

Albana me tërë mërzinë që e kishte, kishte treguar se sa krenare e kishin bërë motrat e saja në jetë. Ajo mburrej me karakterin e fortë dhe sukseset që ato kishin./Infokusi.com

Ky është shkrimi që ajo ka kushtuar atyre:

“E vogla jone Dadi sot duhej te ishte nje dite feste me surpriza shume te bukura se per ty ishte viti kur realizove shume deshira te jetes ne nje moshe shume te re…“Mrekullia qe ec”, “shpirti i shpirtit tim”, “Dushi si askushi” e shume epitete te tjera do te mbesin si fjale ngushelluese per mua bashke me kujtimet e çmuara qe i la…Do te mbetesh gjithmone ajo Dadi qe ishe, vitet do te kalojne por nuk do te plakin ty sepse ike per te mbet perjetesisht e re, pozitive.Buzeqeshjen tende te bukur nuk ta largoi dot as ajo goditje e mallkuar, por shkove prane Zotit e qeshur sepse do t’pushoje aty ku jane me te miret.Uroj qe i Madhi Zot te t’kete marr prane Arshit te vet.Edhe pse ne nje bote tjeter per ty prap e veqant eshte kjo dite, sepse ke Nanen edhe ilin prane.Nuk e di kur mund te jete takimi jone i serishem por deri atehere permes lotit me duhet te nxjerri mallin qe e kam ne shpirt!Lutem per engjellushat e mia!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.