Ja fotot e Mercedes-AMG GLE 6.3 me 850 kuajfuqi

Kliko per me shume info

MERCEDES-GLE-63Kompania Brabus në fillim të marsit në panairin e veturave në Gjenevë ka paraqitur edhe modelin e modifikuar Mercedes-AMG GLE, më saktësisht versionin GLE 63 dhe GLE 63 S 4Matic.
Tani, Brabus ofron paketën e re për këtë model e cila përbëhet nga fibra të karbonit (spoiler i përparmë, set pragjesh, difuzer i pasmë). Paketa po ashtu përmban edhe maskën e përparme me logon e Brabusit, amortizatorët sportiv me ajër, sistemin e shkarkimit të gazrave nga çeliku, rrotat e reja prej alumini me diametër prej 23-inç.

Gjithashtu, kjo kompani ofron edhe modifikimin e interierit sipas dëshirës së blerësit.

Kliko per me shume info

Brabuas po ashtu ofron edhe paketën për përforcimin e motorit të GLE 63 S deri në 700 kuajfuqi (ky version shpejtësinë maksimale e arrin deri në 300 kilometra në orë), si dhe përforcimin e motorit deri në 850 kuajfuqi në version 850 6.0-litër Bi-Turbo (ky version shpejtësinë nga 0 deri në 100 kilometra në orë e arrin për 3,8 sekonda ndërsa atë maksimale e ka të kufizuar në 320 km/h).

View post on imgur.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.