“Trondisnin” mediat meksikane: El Chapo është arratisur sërish nga burgu?!

Kliko per me shume info

el-chapo-300x231Në Meksikë qarkullon prej ditësh si thashetheme, por ka nga ata që e bejnë të sigurt. Bosi i narkotrafikut El Chapo Guzman mund të jetë arratisur për herë të tretë nga burgu. Ende lajmi nuk konfirmohet zyrtarisht, por sipas “Daily Star” lajmi ka mbushur rrjetet sociale.

El Chapo është dënuar me 20 vjet burg në vitin 1993 për vrasje dhe trafik droge.

Kliko per me shume info

Herën e parë u arratis në vitin 2001 ku arriti të korruptojë disa gardianë të burgut të sigurisë së lartë ku ai vuante dënimin.

Qeveria e SHBA ofroi 5 milionë dollarë për gjetjen e tij. Ai u arrestua në vitin 2014 në një tunel. Sërish ai u arratis me anë të një tuneli.

Tani ai është transferuar në një burg të sigurisë së lartë në kufi me SHBA-të, por janë të shumtë ata që besojnë se ai ka ikur sërish nga qelia.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.