Sekreti për një martesë të lumtur? Keni gabuar gjithnjë! Ja cili është…

Kliko per me shume info

martese14Nuk ka nevojë për dhurata të shtrenjta, pushime romantike apo buqeta të mëdha lulesh.
Duket se sekreti i një martese të lumtur është plotësisht pa pagese, behet fjale per nje gjumë nate të mirë.
Psikologët kanë zbuluar se të flesh gjume shtatë ose tetë orë ne një natë do të thotë se partnerët janë kane me pak të ngjarë të përqëndrohen në aspektet negative të marrëdhënies së tyre dhe më të prirur të mendojnë për gjera me të mëdha.
Hulumtuesit në Universitetin Shtetëror të Floridës thonë se gjumi gjithashtu ndihmon për të rivendosur ne funksion në lëkuren paraballore, pjesa e trurit që menaxhon vetekontrollin, e cila është menduar se përmirëson perceptimin mbi vete marredhenien./LajmiFundit.al/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.