Çfarë u gjet brenda makinës së djegur nga grabitësit e Rinasit?!

Kliko per me shume info
Makina e grabitjes e braktisur dhe djegur nga autoret
Makina e grabitjes e braktisur dhe djegur nga autoret

Pas gjetjes së disa parukave, që mendohet se kanë qënë të përdorura nga autorët e grabitjes në Rinas, policia konfirmosn se disa prova të tjera ishin lënë nga autorët në makinën e djegur pranë aeroportit (në foto).

Gjatë kqyrjes së makinës Benz, e cila është gjendur e djegur pranë aeroportit në drejtim të urës së Tapizës, janë gjetur brenda saj pincat e përdorura nga njeri prej grabitësve për prejen e çelësit metalik të derës që është hapur për hyrjen e automjetit në pistën e avionëve.

Kliko per me shume info

Po kështu, brenda në makinën e djegur është gjetur edhe një vare, mjet goditës, me të cilën autorët me sa duket synonin të godisnin mjetin e blinduar të parave pasi të arrinin pranë tij.

Kjo vare nuk është përdorur nga autorët e grabitjes të cilët pasi kanë hyrë në pistën e Rinasit, e kanë gjetur me dyer të hapura furgonin ku ndodheshin paratë./Panorama

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.