Kanabis “Made in Albania”, pranga dy shqiptarëve dhe grekut

Kliko per me shume info

policia-greke16Dy shqiptarë dhe një grek janë arrestuar nga policia helene. Greku është i moshës 40 vjeç, ndërsa shqiptarët janë të moshës 24 dhe 36 vjeç.

Fillimisht është arrestuar shtetasi grek në Kastoria, i cili kishte në makinë kanabis “Made in Albania”.

Kliko per me shume info

Pas arrestimit të tij policia zbuloi se nga pas po vinin edhe dy shqiptarët që kishin lidhje me të.

Antidroga greke nisi aksionin dhe kështu dy shqiptarët u arrestuan në Kozan. Në dy makinat policia gjeti 32 pako me kanabis, me një peshë totale 32 kg.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.