E lajnë me 60 gradë në lavatriçe, macja shpëton për mrekulli

Kliko per me shume info

macja-lavatricePronarët e saj nuk e kishin vënë re se Bobby, macja e tyre nëntë muajshe, kishte hyrë në makinën larëse të bënte një sy gjumë. Kështu, ata filluan procesin e larjes së rrobave por zhurma që vinte nga lavatricja bëri që ata të alarmoheshin se dicka serioze po ndodhte.

Macja, e cila mbeti në makinën larëse për disa minuta në një temperaturë prej 60 gradësh, pësoi një krizë dhe u dërgua në spitalin e kafshëve të Nottingham, ku veterinerët arritën të ndërhynin shpejt dhe ta shpëtonin atë.

Kliko per me shume info

“Kjo nuk është hera e parë që Bobby hyn në makinën larëse, kështu që unë e mbyll gjithnjë. E kisha mbyllur dhe këtë herë por një një farë mënyre ajo arriti të hynte”, u shpreh pronarja e saj për BBC.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.