E pabesueshme! Ja lojtari më i mirë i “Euro 2016”

Kliko per me shume info

sancesNuk ka shumë dilema, dhe ndodh ashtu siç ishte paralajmëruar nga të gjithë specialistët. Mesfushori portugez Renato Sanches është zgjedhur si lojtari i ri më i mirë i evropianit EURO 2016.

Në garë ishin të gjithë lojtarët që kanë lindur pas janarit 1994. Vendimi për çmimin është marrë nga vëzhguesit teknikë të UEFA-s të udhëhequr nga Ioan Lupescu dhe ku bëjnë pjesë Sir Alex Ferguson dhe Alain Giresse.

Kliko per me shume info

Renato Sanches kurorëzon me çmim një turne sensacional, ku në 3 ndeshjet e para e nisi nga stoli, për të fituar vendin si titullar në ndeshjen me Poloninë.

Kujtojmë që në garë për këtë çmim ishte edhe mbrojtësi jonë, Elseid Hysaj.

Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here