Cfarë do bëjë Lionel Messi pas dënimit me burg?

Kliko per me shume info

messiLionel Messi ka vendosur që të apelojë vendimin e gjykatës së Barcelonës, e cila e ka dënuar atë me 21 muaj.

Pas akuzave për fshehje të taksave, Leo dhe babai i tij Jorge kanë marrë dënim prej 21 muajve burgim.

Kliko per me shume info

Por, këtë vendim të gjykatës së Barcelonës kanë vendosur që ta apelojnë avokatët e familjes Messi, të cilët janë të bindur në pafajësinë e klientëve të tyre.

Veç dënimit me burg Messi është i detyruar që t’i paguajë shtetit spanjoll edhe 1.7 milionë euro gjobë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.