Kukësi bën mrekullinë, mposht Rudarin edhe me 10 lojtarë

kukesi-rudarSkuadra e Kukësit ka kaluar në turin tjetër të Ligës së Evropës, pasi ia doli të fitonte edhe me 10 lojtarë përballjen ndaj Rudarit. Ndeshja u mbyll me rezultatin 1:0.

Ndeshja e parë me malazezët në “Elbasan Arena” kishte përfunduar në shifrat e barabarta 1-1.

Kliko per me shume info

Megjithëse për 25 minuta luajtën me 10 lojtarë pas daljes me karton të kuq të Grecas, veriorët u mobilizuan duke shënuar golin e fitores me anë të Gurit në minutën e 79-të.

LEXO EDHE:  Falimentojnë kinezët, fondi Eliot kërkon blerës për Milanin

Një fitore e madhe për ekipin e Likës, duke marrë parasysh rezultatin e ndeshjes së parë dhe faktin që luajti me një lojtar më pak.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here