Çfarë është kjo krijesë e çuditshme që ka frikësuar plazhistët në Shëngjin?

Kliko per me shume info

KRIJESE-SHENGJINVapa na bën të largoheni nga Tirana e secili të shkojmë drejt bregdetit, me shpresën se atje do të gjejmë qetësinë dhe rehatinë që kemi vërtet nevojë, sidomos gjatë fundjavave sepse disa nuk i kanë marrë akoma pushimet.

Mirëpo edhe në bregdet mund të gjejmë surpriza. Në një nga plazhet e Shqipërisë, pikërisht të “Rëra e Hedhur”, një gjallesë në bregun e detit e ngordhur, madje deri diku e dekompozuar i ka trembur plazhistët kryesisht fëmijët. Sipas raportuesit kjo gjallesë ndodhet aty që në muajin mars dhe askush deri më tani nuk e ka hequr edhe pse ka filluar sezoni turistik.

Kliko per me shume info

“Saktesisht afer te rana e hedhur. U habita.. Mendova se ishte lop. Po jo…. Aty afer kaloj nje plak. Edhe tha ka qe ne Mars”, është shprehur raportuesi pranë Jetaoshqef.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.