Kontrabandë cigaresh, arrestohen doganieri dhe qytetari në Qafë Morinë

Kliko per me shume info

cigarePolicia ka sekuestruar një sasi cigaresh në Qafë Morinë të Tropojës, që kishin hyrë kontrabandë për në Shqipëri nga Kosova.

Cigaret e markave “Trokadero” dhe “Ronson” u gjetën në një furgon që transportonte mallra nga Kosova në Shqipëri.

Kliko per me shume info

Për pasojë u ndaluan poseduesi i mallit, shtetasi E.K, për veprën penale “Kontrabandë me mallra që paguhet akcizë”, si dhe doganieri Bilbil Çuni për “Shpërdorim detyre”, pasi nuk kishte kontrolluar mjetin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.