Ja kush është këngëtarja më e paguar në botë, merr 170 mln dollarë në vit

Kliko per me shume info

taylor-swift-westTaylor Swift, është renditur nga revista “Forbes” si ylli më i paguar në botë për këtë vit. Sipas revistës, këngëtarja ka fitime që kapin shifrën e 170 milionë dollarëve.
Në fillimet e saj, ajo ishte një zë i bukur i muzikës “Country”, por sot, Swift sundon botën e “Pop”-it. Kështu, në listën me 100 emra të “Forbes”-it ka lënë prapa të mëdhenj të shoubizit si Adele, që radhitet e nënta me 80.5 milionë dollarë; Madonna e 12-a me 76.5 milionë USD, Rihanna në vendin e 13 me 75 milionë USD; apo Katie Perry, që nuk shkon dot më lart se vendi i 63 me 41 milionë dollarë fitime.

Nga ana tjetër, Kim Kardashian zë vendin e 42 në listë dhe me fitime prej 51 milionë dollarësh. Renditja e 100 yjeve më të kamur është hartuar në bazë të fitimeve të tyre bruto nga qershori i 2015-s deri në qershorin e këtij viti.

Kliko per me shume info

Sipas drejtuesve të revistës, të dhënat e “Forbes”-it mbështeten te shifrat e industrisë, personave të saj të brendshëm në të, apo dhe vet yjeve të interesuar.Shekulli

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.