Karikaturat e ditës, shihni çfarë bëjnë rrjetet sociale për Boateng e Zazën

Kliko per me shume info

zazaaFutbollistët Boateng dhe Zaza ishin dy ndër protagonistët më të përfolur të sfidës Gjermani-Itali. I pari për penalltinë që u dhuroi italianëve pas prekjes së topit me dorë; 11-metërsh i cili i shndërrua në gol nga Bonuçi duke rikthyer “axurrët” në lojë me barazimin e rezultatit, ndërsa i dyti, për humbjen e penalltisë.

Sakaq Zaza u fut në lojë nga Konte në minutën e 120+1′ në vend të Kielinit për të gjuajtur kështu penalltinë. Por sulmuesi nuk rezultoi të përmbushte pritshmëritë, pasi gaboi me gjuajtjen e tij, duke kaluar kështu në avantazh Gjermaninë.

Kliko per me shume info

Pas humbjes së tij, rrjetet sociale publikuan fotomontazhe, duke ironizuar kështu humbjen e Zazës. Për më tepër shihni fotot.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.