Mënyrat më të pabesueshme për të kaluar kufirin

Kliko per me shume info

kufffKandidati i republikanëve për president Donald Trump është betuar për të ndërtuar një mur gjigand dhe të fuqishëm përgjatë kufirit mes Meksikës dhe Amerikës, që sigurisht do ta bëjë akoma më sfidues mundësinë e futjes së emigrantëve të paligjshëm në SHBA.

Këto fotografi tregojë pikërisht disa nga rastet më të pabesueshme të kalimit të kufirit amerikan me mejte automobilistike, të publikuar nga Shërbimi për Mbrojtjen dhe Kujdesin e Kufirit.

Kliko per me shume info

Ato janë dëshmi e përpjekjeve të dëshpëruara të njerëzve që kanë shpikur mënyra nga më të të rrezikshmet dhe më të pamendueshmet, për të kaluar në anën tjetër./tvklan.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.