Janinë, arrestohen 4 doganierë shqiptarë, pjesë e një bande kriminale

Kliko per me shume info

policia-greke16Katër doganierë shqiptarë jane u arrestuar nga policia greke në Kalpaq të Janinës gjatë një operacioni për shkatërrimin e një bande hajdutësh që operonte në Greqi.

Sipas policise, 4 të arrestuarit janë punonjës të hetimit doganor në Drejtorinë e Doganave, madje njëri prej tyre ka qenë edhe drejtor i Doganës së Kakavijës për një periudhë kohe.

Kliko per me shume info

Autoritetet greke thonë se katër të arrestuarve iu gjet një kamion i ngarkuar me sende të vjedhura, të cilat ishin grabitur në Athinë prej anëtarëve të tjerë të bandës.

Në kamionin që ata u arrestuan u gjetën sende elektrike të vjedhura, një traktor si dhe një motor skafi. Dy anëtarë të tjerë të bandës mundën të largohen dhe janë shpallur në kërkim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.