Jahmir Hyka spektakolar gjatë ndeshjes, mposht Shalke 04 me rezultatin e thellë

Kliko per me shume info

13692770_1451474474878043_4728089334451877158_oJahmir Hyka po konfirmon se po kalon një periudhë të suksesshme dhe të jashtëzakonshme me skuadrën e tij të Luzernës në Zvicër.

Hyka ka qenë lojtari më i rëndësishëm në fitoren që mori Luzeren përball skuadrës së njohur gjermane të Shalke 04.

Kliko per me shume info

Mesfushori i shpejtë dhe teknik e ka vënë shumë herë në vështirësi portierin e Shalkes por fati nuk ka qenë me të për të gjetur golin.

Fal lojës së mirë të Jahmir Hykës, Luzerni arriti që të fitonte ndeshjen me rezultatin bindës 4-2.

Në këtë ndeshje ka qenë edhe si spektator mesfushori tjetër i kombëtares, Migjen Basha që po kryen fazën përgatitore me skuadrën e Luzernit.

Por për sezonin e ardhshëm pritet që të luaj në një tjetër skuadër që do të zbulohet gjatë kësaj merkatoje vere.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.